Mendel + Brno = Město, kde vznikla genetika

Zakladatel genetiky Mendel letos slaví 200 let. Better kreativní tým se chopil výzvy brněnského magistrátu a vytvořil značku a identitu, která ho spojuje s místem jeho bádání a největších objevů.

“Mendel si to zaslouží. Jde o mezinárodně nejznámější osobnost, která spojila svůj život s Brnem. Brno má štěstí, že má Mendela, jen dosud nevyužilo potenciál, který pro město má,” vysvětluje záměr František Kubeš, vedoucí Odboru strategického rozvoje a spolupráce Magistrátu města Brna.

Co jsme vytvořili:

Čistota a silná typografie

Městu jsme nabídli jasnou vizi – rozvinout identitu, kterou jsme vytvořili pro Augustiniánské opatství, a navázat tak na funkční koncept, který jsme postavili na čisté typografii a jednoduché grafice. Nechtěli jsme dávat badateli a vědci novou tvář a mást veřejnost. Naopak. Cílem bylo ukázat, že Mendel byl jen jeden a ukázat jej jako symbol vědy a inovací, mentora nebo třeba průvodce.

Mendel jede

Mendel inspiruje Brno na vybraných CLV plochách, na webu mendel.brno.cz, na obrazovkách hromadné dopravy a postupně se objevují další vizuály, které připomínají místním i turistům jeho význam. Od února se s Mendelem můžete svézt i tramvají šalinou. Komunikace vyvrcholí během letních měsíců při oslavách výročí.

“Identita by se měla stát přirozenou součástí další komunikace. Jde spíš o klidného průvodce, nikoli křičícího jednotlivce, logotyp je vstupenkou pro další informace a nabízí rozvíjení typografických sdělení, fragmentů grafiky nebo jen podtrhuje sdělení,” vysvětluje art director Betteru Stanislav Bílek.

“Zatím jsme na začátku. Budeme rádi, když se časem posílí povědomí o tom, že Mendel byl významný vědec, který působil v Brně, a Brno jeho odkaz dále rozvíjí,” doplňuje Kubeš.

Pojďme na kávu,
dejme Google Meet.