09. 11. 2016

Dárky a ozdoby hledáme po celý rok

Kdy skutečně začíná vánoční sezóna?

Vánoce jsou tu! Že předbíháme? Ale vůbec ne.

Právě teď, kdy sotva skončily prázdniny a z dovolené jako byste se vrátili včera, hledají lidé na internetu dávno tipy na dárky.

Kdy tedy ve skutečnosti začíná pro e‑shopy hlavní sezóna? A jaké dárky hledají lidé na internetu nejčastěji? Na to jsme se podívali ve vánočním průzkumu.

S koncem srpna začínáme hledat dárky

Tipy a nápady na dárky pod stromeček hledají lidé v průběhu celého roku. Na konci prázdnin se zájem o vánoční dárky začíná zvedat a je tedy nejvyšší čas, aby e-shopy začaly s intenzivní propagací.

Tip pro e-shopy: Pomozte zákazníkům s výběrem dárků! Na svém blogu jim poraďte například deset tipů na dárek pro maminku.

Sezóna nekončí 24. prosincem

Ani po Vánocích nemají e-shopy padla. Zájem o vánoční dárky klesá postupně – ještě v lednu je výrazně vyšší než během zbytku roku. Už v průběhu prosince navíc lidé hledají povánoční výprodeje, o které se zajímají až do února. Na konci roku se přidává Valentýn a hledání dárků k němu.

Hledáme dárky pro muže, na tatínky zapomínáme

Pro koho hledají Češi nejčastěji dárky a tipy na ně? Velmi často potřebují poradit s dárky pro muže, dokonce téměř dvakrát častěji než pro ženy. Opačně jsou na tom tatínkové – dárky pro ně se téměř nehledají, k nárůstu

Celoroční vánoční výzdoba

Překvapení našeho průzkumu: vánoční výzdoba je hledané téma v průběhu celého roku. Podobně jako u dárků se zájem o vánoční výzdobu zvedá na konci srpna a od října prudce stoupá.

Sdílejte:
Pojďme na kávu,
dejme Google Meet.