07. 07. 2017

Díky spolku Vodicí pes jsme zažili svět nevidomých

Doufáme, že si hezké počasí pořádně užíváte! My jsme si minulý týden po práci na chvíli odskočili od kampaní a uspořádali Letní better hry. O skvělý program se postarali naši noví přátelé ze spolku Vodicí pes. Vyzkoušeli jsme si, jak těžké je nalít plnou sklenici vody nebo ujít pár metrů rovně bez toho, abychom se mohli spolehnout na zrak. 

Betterácká srdcovka

V Betteru jsme si nedávno vybrali oblast, ve které se chceme dlouhodobě angažovat a pomáhat tím, co umíme nejlíp: naší prací v online marketingu. Vybrali jsme si téma, které je nám blízké a které všem betterákům-pejskařům rozzářilo oči. Vodicí psi, nebo spíš jejich majitelé!

Setkali jsme se s Lenkou Pláteníkovou z brněnského spolku Vodicí pes a okamžitě jsme cítili, že k sobě patříme. Co nás přesvědčilo? Především zajímavé téma, které pro nás má význam, a nadšení, které chceme projektu věnovat.

Paní Pláteníkové, díky které spolek Vodicí pes funguje navenek a mluví s veřejností, jsme na začátku spolupráce nabídli účast na našich školeních zdarma. Naše content specialistka jí poradila, jak vylepšit komunikaci na sociálních sítích, a v současné době analyzujeme web spolku a zjišťujeme, s čím můžeme pomoct.

„Milí Betteráci, moc si vážím toho, že se naše světy propojily. Přinášíte do našeho světa profesionalitu a originalitu. Přátelská až rodinná atmosféra, kterou přirozeně vytváříte, se viditelně odráží i ve vaší práci. Děkujeme za vaši otevřenost a vzájemné porozumění nejen profesionální, ale i lidské,“ řekla o naší spolupráci Lenka Pláteníková. 

Zkušenosti za odměnu

Na spolku Vodicí pes je moc hezké, že pomoc nechce přijímat jen tak. Všem, kteří se rozhodnou přispět na výchovu vodicích psů nebo jinak pomáhat, na oplátku nabízí zajímavé besedy a interaktivní semináře, kde si sponzoři a přátelé mohou na vlastní kůži vyzkoušet roli nevidomého člověka.

Když jsme paní Pláteníkovou pozvali na letní grilování do Betteru, navrhla nám, že pro nás s kolegy připraví speciální program.

Kromě organizátorek akce do poslední chvíle nikdo z nás netušil, co nás vlastně čeká. Překvapení čekalo i hosty, které jsme na grilování pozvali: akce se zúčastnili i externisté, se kterými pracujeme na better projektech.

Nelekejte se našich zjevů – soutěžili jsme o nejlepší pokrývku hlavy! 

Soutěžili jsme se zavázanýma očima

Milan Dvořák ze Školy pro výcvik vodicích psů nám ukázal, jak si vede pes na začátku, uprostřed a na konci výcviku. Kéž bychom i my byli vždy tak disciplinovaní!

Psi, které nám pan Dvořák přivedl ukázat, dokázali bez problémů najít obrubník, vyhledat volné místo na sezení nebo navést páníčka až ke klice u dveří.

Spolek Vodicí pes navštívil Better Marketing

Seznamování s Lenkou, Petrou a jejím společníkem Chopperem

Seznámili jsme se i s vodicím psem Chopperem a jeho paničkou Petrou Bezákovou, které jsme se mohli otevřeně zeptat na cokoliv, co nás zajímalo.

„Bylo radostí s vámi všemi trávit čas. Díky za pohostinnost, za chuť dovědět se něco nového a něco nového si i zkusit, za pohodovou atmosféru, kterou jste vytvořili, ale i za zájem o Choppera. Fakt si to užíval,“ řekla o nás Petra Bezáková. 

Nakonec jsme se zavázanýma očima sbírali body za plnění různých úkolů: museli jsme například roztřídit oblečení podle barvy nebo za jednu minutu napočítat 99 korun v mincích. Nic z toho nebylo tak snadné, jak se zdálo, a největší problém nám dělal úkol, ze kterého jsme si na začátku všichni dělali legraci: nalít bez vylití plnou sklenici vody.

 

Spolek Vodicí pro Better připravil zajímavé úkoly

Nalít sklenici plnou vody není tak snadné, jak se zdá. 

Jsme rádi, že jsme se díky spolku Vodicí pes dozvěděli spoustu nových věcí a mohli si je na vlastní kůži vyzkoušet. Děkujeme za skvělé ukázky a zasloužené odreagování, které si všichni betteráci moc užili.

Chcete také pomoct a přispět na výcvik věrných společníků, kteří nevidomým lidem dennodenně pomáhají? Podívejte se na web spolku Vodicí pes, kde zjistíte, co vlastně výcvik vodicího psa obnáší!

Sdílejte:
Pojďme na kávu,
dejme Google Meet.