18. 12. 2019

Poslali jsme dopis památkářům a architektům

Prodávat kameninové cihly není jen tak. Můžete zkusit, co chcete, a stejně vám je zákazníci nebudou trhat od rukou jen proto, že jsou hezké. Koupí si je jen tehdy, když je vážně potřebují.

Co s tím můžete udělat? Zarýt se těm správným lidem do paměti, aby si vás vybavili, až budou cihly potřebovat.

Tak je to i s firmou BRISPOL, kadaňským výrobcem kameninových cihel a dlažeb. Pro něj jsou „ti správní lidé“, kterým se potřebuje dostat do hlavy, nejen koncoví zákazníci, ale i architekti a památkáři.

A jak se jim do těch hlav dostat? Kromě online komunikace jsme se rozhodli i pro další cestu: přes jejich ruce, oči a stoly. Poslali jsme jim originální brožuru a osobní dopis od samotného ředitele BRISPOLu.

Posíláme papírovou cihlu

Kolik letáčků vám denně přijde? A kolik z nich vyhodíte?

My jsme nechtěli skončit mezi nimi. Chtěli jsme cílové skupině poslat něco, co si aspoň chvíli pobude v jejích rukách. A tak jsme navrhli netradiční skládací brožurku.

Složená vypadá jako cihla, uvnitř ale vypráví příběh kadaňské kameniny. Předává čtenáři také výhody kameninové cihly a dlažby, ale nenásilně, v průběhu čtení.

„Kamenina je materiál, který navazuje na tradici a zároveň vydrží pro generace. S tím pracujeme v textu na webu i v brožuře, protože suché parametry a výhody samy o sobě nezaujmou,“ říká better copywriterka Bára Nováková.

Osobní dopis dělá divy

„Vážený pane / vážená paní. Společnost XY si dovoluje vám nabídnout…“ – a už papír letí do koše!

My jsme na to šli jinak: brožurku jsme doplnili osobním dopisem od ředitele BRISPOLu, pana inženýra Součka. „Vy svou prací navracíte život českým památkám, aby tu zůstaly i pro příští generace. Podobně my v BRISPOLu vyrábíme české kameninové cihly, které vydrží stovky let,“ píše v něm pan Souček památkářům.

„Takový dopis nemusí působit jako dokonale vyladěné copy,“ říká naše copywriterka. „Musí působit osobně. Náš dopis jasně ukázal, že si BRISPOL váží práce adresáta a zároveň miluje tu svou a dělá ji dobře.“

Zabalit a šup s nimi do správných schránek

Dopis a brožuru jsme rozeslali architektům, památkářům a také obchodům se stavebninami, které by mohly chtít rozšířit své portfolio o kvalitní produkty. Celkem jsme oslovili 5000 relevantních lidí.

Jak jsme psali na začátku, nákup v téhle oblasti není impulzivní a může trvat měsíce i roky. Přesto se brzy po rozesílce ozvali zájemci o konkrétní nabídku. A dalším leží na stole naše papírová cihla a připomíná, že až jednou bude potřeba, stačí zavolat.

Sdílejte:
Pojďme na kávu,
dejme Google Meet.